Energia szintünket nagyban befolyásolják elfogyasztott táplálékaink. Az étel táplálja a fizikai testet, a test állapota viszont hat a finom energia rendszereinkre. Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy egy étel milyen erőkkel rendelkezik. Rohanó világunkban azonban ételeink alapanyagát nem könnyű megválogatni. A zöldségek és gyümölcsök többnyire növényvédő szerekkel kezeltek. A húsféleségeknél pedig nem tudhatjuk, hogy az állatok egy jól működő gazdaság boldog élőlényei voltak-e, és milyen körülmények között nevelkedtek. Azt sem tudhatjuk, hogy az élelmiszerek feldolgozás közben, hány ember kezén mentek át, és milyen bánásmódban részesültek mire eljutottak hozzánk. Amint asztalunkra kerülnek az élelmiszerek mi is sokat tehetünk értük, természetesen saját egészségünk és boldogságunk érdekben.
„Minden ételt meg kell áldanunk, amit megeszünk, hiszen mindennek megvan a saját tudatossága, amelyet az elfogyasztás során szintén magunkhoz veszünk. Ha nem a kellő tisztelettel kezeljük őket, jótékony hatásuk kevésbé érvényesül. Ne feledjük, hogy a genetikailag módosított élelmiszerek olyan tudatossággal rendelkeznek, amely talán nem szolgálja a javunkat. Ha kétségeid vannak az étel származását illetően, lépj vissza az időben, és áldd meg növekedése kezdetétől.” Vianna Stibal
Táplálékainkból akkor nyerjük ki a legtisztább energiákat, ha a főzést egy emelkedett hangulatú örömteli szertartássá emeljük. Annak érdekében, hogy ne „mérgezzük” negatív rezgésekkel ételeinket, a táplálékaink elkészítését emeljük szent feladattá. A stressz, a düh, a harag, a félelem, és a szomorúság negatív energiáit teljesen zárjuk ki, máskülönben az étel tárolni fogja ezeket az alacsony rezgés mintákat. Jobb, ha kikapcsoljuk a tv-t és a rádiót, a rossz hírek, agresszív műsorok tovább terhelik a tér energiáit, és minket se derítenek jobb kedvre.
Mi segíti az ételelkészítés spirituális folyamatát?
Szellőztessük át a konyhát, legyen fény, meggyújthatunk egy szál gyertyát.
Szóljon kellemes zene, olyan, amit szeretünk, az energia megváltoztatásnak gyors és hatékony eszköze lehet a mantra zene hallgatása, de a legfontosabb, hogy érezzük jól magunkat.
Az étellel mindig bánjunk tisztelettel.
A főzés ideje alatt hívjuk elő a boldogság érzését, gondolatainkat irányítsuk a táplálásra, az egészségre, a jólétre, a bőségre, vagy bármilyen pozitív dologra, lényeg hogy legyünk harmóniában.
Főzés befejezéseként kérjünk áldást az elkészített ételre is.
Ne feledjük az Isteni szeretet és kegyelem energiája végtelen, mindenkinek és mindennek jut belőle.
Mai világunkban a főzésre szánt idő nagyon megrövidült. Az asztali áldás, a meghitt családi étkezések, őszinte beszélgetések, egyre kisebb szerepet kapnak életünkben. A családok a kandalló melege helyett inkább a tv körül gyűlnek össze. Pedig a táplálék tudatos elkészítése, és az étkezések akár szent szertartássá emelése a családok és közösségek erőteljes kötőereje lehetne.
A világban bárhol is legyünk, ha egy ételt pozitív érzéssekkel és tudatosan készítünk el, az étel legfontosabb összetevője: a szeretet!
ASZTALI ÁLDÁS:
Legyen áldott a Föld, amely táplálta ezt az ételt.
Legyen áldott az érlelő Nap.
Legyen áldott a szél, amely a magot hordozta.
Legyen áldott a szomjoltó eső.
Legyenek áldottak mindazok, akik elősegítették, hogy elfogyasszuk ezt az ételt.
Ez az étel szolgáljon testünk, lelkünk, szellemünk táplálására, gyógyulására.
Legyenek áldottak szeretteink, barátaink, családunk.
Legyen áldott Isten.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.